Yediiklim Yayınları kimin, sahibi kim? Yediiklim Yayıncılık ile ilgili bilgiler!

04.08.2022 08:52 Son Güncelleme: 04.08.2022 08:53 KPSS imtihanı incelemesi kapsamında Yediiiklim Yayınları gündem oldu. 31 Temmuz’da meydana getirilen KPSS 2022 sorularının bir kısmını ÖSYM yayınladı. KPSS sual ve yanıt anahtarı yayınlanır yayınlanmaz, KPSS sorularının bir gösterim evinin tecrübe etme sınavında çıkan sorular ile aynı olduğuna ilişkin iddialar ortaya atıldı. Bu iddia üstüne Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) araştırma talimatı verdi, gece yarısı da ÖSYM Başkanı’nı görevden aldı. DDK, kabahat duyurusunda bulunurken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattığını deklare etti. Soruşturma haberinin derhal arkasından Ankara Güvenlik Müdürlüğü Mali Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri, Yediiklim Yayınevi’nin iki şubesine Operasyon düzenledi. Bu gelişmeler sonrasında adı geçen gösterim kurumuyla ilgili bilgiler merak edildi.
YEDİİKLİM YAYINLARI KİMİN, SAHİBİ KİM? Yediiklim gösterim evi gösterim hayatına 2003 senesinde başladı. 2006 senesinde eğitim hayatına başlamış olan Yediiklim Akademi’nin Türkiye’de birçok şubesi bulunuyor. Yediiklim’in yayınevinin sahibi ve kurucusu Münir Çelik’tir. Gösterim yönetmenliğini Ali Haydar Haksal’ın yapmış olduğu Yediiklim dergisi bulunmaktadır.
Yediiklim Akademi, KPSS Öğretmenlik, KPSS Memurluk, KPSS-Müfettişlik Uzmanlık, ALES (Bilimsel niteliği olan Personel ve Lisansüstü Eğitim Imtihanı), YDS (Yabancı Dil Imtihanı), DGS (Dikey Geçiş Sınavları)  hazırlık kursları var. KPSS, ALES, YDS, SPK, GYS, İş Güvenliği, Polis Akademisi ve JANA şeklinde alanlarda da hem yayıncılık hem kurs programları bulunuyor.
81 ilde hizmet veren Yedi iklim Yayınları 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar kitap basımı yapmaktadır. Bununla beraber TYT, AYT, KPSS, KPSS-A, ALES, DGS, YDS, SBS, Polislik, Astsubaylık şeklinde kitaplar da basmaktadır. Sınavlara yönelik kitap basımı meydana getiren gösterim Türkiye’nin dört bir yanında 24 saat lojistik destek sağlamaktadır.
Yayınları içinde ağırlıklı olarak KPSS, ALES, YDS, Açık Öğretim imtihanlarına yönelik Tarih, Coğrafya, İngilizce, Matematik, Biyoloji şeklinde alanlarda mevzu anlatımlı kitaplar, yaprak testler, sual bankaları ve tecrübe etme testleri bulunuyor. Ek olarak müdür ve müdür yardımcılığına ilişkin mevzu anlatımlı kitaplar hazırlayan Yediiklim, MEB’in uzman ve başöğretmen basamakları için “MEB Öğretmenlik Kariyer Basamakları Uzman Öğretmenlik Mevzu Anlatımı” başlıklı kitabının basımını da gerçekleştirmiş.
Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşlarında, nereli? ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un önceki görevleri!
KPSS imtihanı iptal edilecek mi? KPSS 2022 sorularıyla ilgili yeni gelişmeler var!
KPSS 2022 alan bilgisi imtihan giriş belgesi alma: KPSS alan imtihanı kaçta başlıyor, kaçta bitiyor, kaç dakika?
 

Son Dakika Haberler