Sony yeni model PS5 ile dengeleri değiştirecek

21.09.2022 10:03 Haber Deposu: Donanım Günlüğü İlginç bir halde, Japon teknoloji devi, en yeni nesil PS5 konsollarında şimdiden ufak değişimler yapıyor. Sadece yeni bir değişim, yeni konsolların tasarımında köklü bir değişim getirebilir şeklinde görünüyor. Görünüşe bakılırsa, PS5’in gelecek sürümlerinde çıkarılabilir bir disk sürücüsü olabilir.
Rapora bakılırsa marka, PS5’i arkada bulunan bir USB Type C bağlantı noktası üstünden konsola bağlanacak çıkarılabilir bir disk sürücüsü ile piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu hem de Sony’nin harici optik sürücüyü konsolla birleştirmeyi seçebileceği anlamına gelir. Bununla beraber, firmanın bu harici sürücüyü ayrı olarak satmayı seçmesi de tamamen ihtimaller içinde diyebiliriz.
Şirket çoğu zaman her 3 ila 4 yılda bir konsolunun yeni çeşitlerini piyasaya sürüyor. Bundan dolayı, yeni PS5 modelinin önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Sadece Slim yada Pro modellerinden değişik olarak, marka bu sefer ayrılabilir bir disk sürücüsü getirmeyi planlıyor şeklinde görünüyor. Bu hem de PlayStation 5’in üretim maliyetini de düşürebilir bu şekilde kullanıcılara daha uygun fiyatta satışa sunabilir.  
 

Son Dakika Haberler