Nez’den dikkat çeken açıklamalar – Magazin Haberleri

Müzisyen Nez, geçtiğimiz aylarda köpeği Prenses ile beraber Cihangir’de objektiflere takılmıştı. Şu sıralar 90’lar konserleri yaptığını ve bir türkü projesi üstüne çalıştığını, amacının türkülerimizi gençlere tanıtmak bulunduğunu söyleyen Nez, projenin detayını ise çalınabileceği korkusuyla açıklamaktan kaçınmıştı.
Anonim türküleri seslendireceğini özetleyen Nez “Bir türkü çalışmam var, daha ilkin Doğu-Batı sentezi yapmıştım, bu sefer daha da değişik olacak. Türkülerimizi özünden yok etmeden, günümüzde insanlara dinletmek adına genç kuşaklara tanıtmak için bunu yapmak isterim. Aslen türkümüz de hazır. Kim bulunduğunu söylemeyeyim. Neşet Usta’mız değil fakat hakkaten söylersem şu an korkarım başkası benden ilkin yapar diye. Oldukça oluyor bu tür vakalar bizim camiamızda. İsim vermeyeyim fakat benim daha ilkin bir şarkım çalınmıştı. Artık üfleye üfleye yiyoruz” diye konuştu.  
Çevresinde egoları oldukca fazla olan ve gençleri umursamayan sanatçıların bulunduğunu özetleyen Nez, Z kuşağını desteklediğini söyleyip, şöyleki konuştu: “Ben gençlere hayranım, Z kuşağına söz edenlerden değilim, tam tersine onları anlamamız lazım, onlar da başka mevzularda bizlerden oldukca ötede. Biz kendi aidiyetlerimizi onlara bırakıyoruz, bizlerden sonrasında bayrağı onlar taşıyacak. Bu bir zincirleme şeklinde bu zinciri bozmamak lazım. Benim çevremde belli yaşa gelmiş, egoları tripleri oldukca fazla sanatçı tanıyorum. Gençleri umursamayan, sanki gençler hiçbir şey yapamıyormuş şeklinde düşünenler var. Ben de onlara sinir oluyorum.”
 
Yeni dönem şarkıcılardan Aleyna Tilki’yi oldukca sevdiğini, zamanında sanat dünyasında mobbinge uğradığını ve kendisine de köstek olunduğunu söyleyen Nez şunları söylemiş oldu:
Sanat dünyasında Sezen Aksu efektinin bulunduğunu sadece bir çok kimsenin hiç kimseye el vermediğini belirten Nez sözlerini şöyleki sürdürdü: “Aleyna’yı oldukca seviyorum, bence tartışılıyor ya ben ona bakıyorum. Kız ciddi bir şey yapıyor kimsenin yapamadıklarını yapıyor. İnsanlar alkışlamak yerine köstek olmayı seviyorlar. Ben devamlı desteklerim gençleri, ben de zamanında oldukca köstek görüp mobbinge uğramış bir sanatçı oldum. İlk çıktığımda ‘Bu şekilde giyim, bu şekilde dans mı, klip mi olur?’ dendi. Aradan 20 yıl geçti yaptıklarım daha yeni yapanlar var. Bir Sezen Aksu efekti var. Daima vokalistlerine el uzatan bir insan oldu, onu örnek almak lazım. Bizde pek el vermiyorlar. 
Nez ek olarak son dönemde Aleyna Tilki’yi toplumsal medyadan hedef alan Demet Akalın’ın adını duyduğunda ise meşhur sanatçı için garip açıklamalarda bulunup, “Demet’in seçimi aslına bakarsan her insana bir şey söylemek, o yüzden bir şey demeyeceğim. Bazı adlar benim adımın yanında olmamalı. Bazı isimlere ben yanıt vermem. Bazı insanların neyi niçin yapmış olduğu ortada” dedi.
Müzisyen Nez önceki gün Cihangir’de köpeği ile beraber objektiflere yansıdı. Gerçekleştireceği konseri hakkında konuşan başarıya ulaşmış müzisyen gündeme dair soruları yanıtladı. İlk olarak rapçi Murda’nın sahnede dinleyicisiyle girmiş olduğu ikili diyaloğu soran muhabire Nez “Geçmiş olsun, bir şey demeyeyim o mevzuda, para atılması hoşuna gitmemiştir” yanıtını verdi.
Aleyna Tilki’nin gündemi meşgul eden açıklamalarına da değinen Nez “Ben de Aleyna’nın yaşlarındayken oldukca fazla başarıya imza atmış biri olarak ülkemde kimi zaman umursanmıyordum. Yurt haricinde Londra’da kimsenin yapmadığı müzikallerde başrol oynadım, vatanımızda yazılmıyordu. Aleyna’ya söz yok” dedi.
Muhabirlerin “Katılmış olduğunuz Youtube programında yaptığınız izahat gündem yarattı Nez Hanım. Bunun hakkında neler söylemek istersiniz?” sorusuna “Ben size cinsel hayatımdan bahsetmedim. İngiltere’de küçükken bi beyaz perdede öpüştüm bu beraberlik olarak yansıtıldı. 43 yaşlarında kuvvetli bir karı olarak bazı şeyleri söyleyebilecek güçteyim. Hiç kimseye saygısızlık etmiyorum. İsteyen seyreder isteyen seyretmez” dedi.

Son Dakika Haberler