Motorola Moto E22 ve Moto E22i ’yi resmen tanıttı

19.09.2022 11:12 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Geçtiğimiz ay Moto X30, Moto S30 Pro ve Razr (2022) şeklinde yeni akıllı telefonlarını kullanıcılarla buluşturan Motorola, geçtiğimiz günlerde de Edge serisinin yeni üyelerini tanıttı. Sadece Motorola’nın bu sonbaharda çıkaracağı telefonlar bunlarla da sınırı olan değil. Şundan dolayı dün de yeni bir etkinlik düzenleyerek Moto E serisinin en yeni üyelerini resmen tanıttı. Daha ilkin gelen söylentilerde de belirtildiği şeklinde Moto E22 ve Moto E22i resmi olarak tanıtılan iki telefon oldu.
Moto E serisinin yeni üyelerinin teknik özellikleri neredeyse birebir aynı. İki model arasındaki en mühim fark yazılım tarafında karşımıza çıkıyor. Motorola Moto E22, Motorola’nın MyUX yazılımıyla birleştirilmiş Android 12’yi kullanıyor. Moto E22i ise Android 12 Go Edition ile geliyor. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde iki telefonun teknik özellikleri neredeyse birebir aynı. Her iki telefon da 6.5 inçlik HD+ LCD ekranla geliyor. Ekranın yenileme hızı ise 90Hz. Telefonların yonga seti ise Helio G37. Bu yonga setine 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi birlikte rol alıyor. Her iki telefonun da batarya kapasitesi 4020 mAh.
Kamera tarafına geldiğimizde karşımıza 16 + 2 megapiksellik bir çift arka kamera sistemi çıkıyor. Telefonların selfie kameraları ise 5 megapiksel. Telefonun yan tarafında bir parmak izi sensörü yer ediniyor. Ek olarak telefonlarda Dolby Atmos ses özelliği de bulunuyor.
Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Cenup ABD devletlerinde satışa sunulacak olan Motorola Moto E22’nin fiyatı 140 dolar. Motorola Moto E22i’nin fiyatı ise ortalama 130 dolar.

Son Dakika Haberler