Google Asyalılara ilişik işletmeleri bulmasını kolaylaştırıyor

05.08.2022 10:24 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Böylece işletmeler hakkında araştırma yaparken Asya pazarına yönelik aramalar daha kolay hale gelecek.
Hareket, Google’ın tarihsel olarak marjinalleştirilmiş toplulukları destekleme çabalarının bir parçası. Daha ilkin Siyahların haiz olduğu, Latin kökenlilerin, kıdemlilerin haiz olduğu, hanımefendilerin haiz olduğu ve LGBTQ+’ın haiz olduğu işletmeler için etiketler çıkarmıştı.
Buna ek olarak arama motoru devi, kar amacı gütmeyen ABD Pan Asya Amerikan Tecim Odası ile beraber Grow with Google girişiminin de arkasında durmayı hedefliyor. Bu hamleler ile beraber arama motoru devi işletmeler sekmesine bir hız kazandırmayı hedefliyor.
Bugüne dek, e-ticaret, analitik odaklı kararlar ve tasarım şeklinde mevzularda imalathane emek harcamaları ile Asya’ya ilişik 20.000’den fazla işletmeye destek olundu. Şirket bu kapsamda çalışmalarını hızlandırsa da destek genel olarak Siyahi ve Asyalı işletmelere yapılıyor. Orta doğu ya da Türkiye pazarı ile ilgili bir beklenti olsa da ne yazık ki hemen hemen bu kapsamda bir emek harcama yok.

Son Dakika Haberler