Azerbaycan duyurdu: Çatışmalarda 71 asker şehit oldu

Rusya ile Ukrayna içinde harp tüm hızıyla devam ederken, Cenup Kafkaslar’da önceki gece Ermenistan’ın provokasyonları yüzünden Azerbaycan ile yeni bir büyük savaşın eşiğinden dönüldü.
Rusya’nın dün sabah saatlerinde devreye girmesiyle Azerbaycan-Ermenistan sınır bölgesinde silahların susması sağlandı.
ÇATIŞMALAR TAMAMEN DURDU
Ermenistan Müdafa Bakanlığı Sözcüsü Aram Torosyan çatışmaların tamamen durduğunu belirttiği açıklamasında “Bu akşam mahalli saatle 20.00 itibariyle tüm bölgelerde çatışmaların tamamı neredeyse durdu” ifadelerini kullandı.
AZERBAYCAN DUYURDU: 71 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU
Özgürlük’te yer edinen habere gore Azerbaycan azca ilkin yapmış olduğu izahat ile sınırdaki çatışmalarda 71 askerinin şehit bulunduğunu deklare etti. Ermenistan çatışmalarda kaybetmiş olduğu asker sayısını son olarak 105 olarak belirtmişti.
GECE SALDIRDILAR
İki yıl ilkin 44 gün devam eden İkinci Karabağ Savaşı’nı kaybeden Ermenistan, önceki gece rövanş alma düşüncesiyle Azerbaycan topraklarına girdi. Azerbaycan Müdafa Bakanlığı açıklamasına gore gece karanlığından istifade eden Ermeni kuvvetleri, Daşkent, Kelbecer ve Laçin bölgelerine sınırı girerek araziye mayın döşemeye başladı.
Arkasından Azerbaycan mevzilerine top ateşi açıldı. Kısa sürede alarm konumuna geçirilen Azerbaycan ordusu saldırganlara karşılık verdi. Zırhlı birlikler, topçu bataryaları ve havadan silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) kullanıldığı karşı operasyonda Ermeni birlikleri geri püskürtüldüğü şeklinde Ermenistan sınır bölgesinde bulunan karargâhları da imha edildi.

Son Dakika Haberler